fbpx

Žagarkalns

velosipēdu noma un maršruti

Žagarkalns

Velosipēdu noma

Žagarkalna velo noma piedāvā velosipēdus, kas ir piemēroti gan pieaugušajiem, gan bērniem no 10 gadu vecuma. Piedāvājumā ir 25 “Scwinn” un “Scott” velosipēdi, bet uz pasūtījumu ir iespējams dabūt arī vairāk. Esam izstrādājuši ap 10 velosipēdistu maršrutus. Tie ir dažādu grūtības pakāpju, gan īsāki un vieglāk izbraucami, tātad piemēroti ģimenēm ar bērniem, gan sarežģītāki tiem, kas ir ar lielāku sagatavotības pakāpi un ir gatavi sportiskākam maršrutam.

 *Velosipēdi ir aprīkoti ar dubļu sargiem, drošības atslēgām un ērtiem sēdekļiem.

*Velosipēdi tiek iznomāti Žagarkalna kempingā. Pēc pasūtījuma pievedam velosipēdus arī citās vietās.

*Ja nepieciešams, kopā ar velosipēdu klientam tiek piedāvāti bagāžnieki, bērnu sēdeklīši un ķiveres. Iepriekš lūdzam precizēt skaitu. 

*Piedāvājam izbraucienus pa Gaujas Nacionālā Parka dabas takām, arī kopā ar pavadoni (pavadonis no € 35 ). Maršrutu ilgums sākot no 1 stundas.

*Jums ir iespēja veidot arī vairāku dienu maršrutus ar nakšņošanu kempingos, piemērojot maršrutu jūsu fiziskajai sagatavotībai. Vienu dienu varat pavadīt braucot ar riteni un jau otrajā dienā laisties lejup pa Gaujas straumi ar mūsu kanoe laivām vai plostiem.

Velosipēda Noma:

1h – 3.00 euro; Visa diena (līdz plkst. 22:00) – 10.00 euro

Rezervācijas pa tālruni +371 26170074

Velo maršruti

Cēsu centrs – Priekuļi

Garums ~ 10 km;Veicams ~ 1,5 stundā; Ceļa segums ~ 80% asfalts, 20% grants. Maršruts, lai izbaudītu mazpilsētas nomales atmosfēru. Nelielā ceļa posmā ceļš ir grumbuļains un grūti izbraucams, bet to kompensē lieliski izveidotais velosipēdistu celiņš, kurš sākas no Selekcijas ielas un izved cauri Priekuļiem. Visā ceļa garumā nav neviena kāpuma, tāpēc maršruts ir piemērots ģimenēm un vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Priekuļos ieteicam ieturēt pusdienas vai vienkārši iedzert kafiju viesnīcas „Tigra” restorānā „Eifrata”.
Cēsu centrs / kempings „Žagarkalns” – Ērgļu klintis

Garums ~ 18 km, veicams ~ 2 stundās, ceļa segums ~ 50% meža ceļš, 25% asfalts, 25% grants

Viegli izbraucams maršruts, pateicoties gan pilsētas teritorijā izveidotajam velo celiņam,  gan arī meža ceļam ar stingru pamatu. Tos, kuriem patīk mierīgi meža ceļi, īpaši iepriecinās ceļa posms no Ērgļu klintīm caur “Pipariņiem” līdz pat kempingam “Žagarkalns”. Ja vēlaties ieturēt maltīti, iesakām iegriezties piknika vietā „Lenči”, kas atrodas distances vidū, netālu no Ērgļu klintīm. Tur ir arī iekārtotas ugunskura vietas un priecē fantastisks skats uz Gauju. Dodoties tālāk no „Lenčiem” uz Ērgļu klintīm, uzmanīgi jāseko ceļa norādēm! Meža celiņš, kurš ved tieši gar Gauju uz Ērgļu klintīm, nav izbraucams tur iebūvēto kāpņu dēļ.

Kempings “Žagarkalns”- Lenčupe

Garums:~5 km; Veicams:~40 min.; Ceļa segums:~5% asfalts, 75% meža ceļš, 20% grants

Viegls, ātri izbraucams maršruts. Pirmais posms pa Mūrlejas ielu līdz Gaujas tiltam ir visgrūtākais, jo grants segums ir nelīdzens, bet tūlīt aiz tilta sākas asfaltēts ceļš, kurš pāriet viegli izbraucamā meža ceļā. Maršruts būtu piemērots nelielam izbraucienam karstā vasaras vakarā, lai rastu veldzi, kuru sniedz avota un upītes tuvums, kā arī ēnainais meža ceļš. Vasaras beigās šeit ir labas vietas ogošanai un sēņošanai.

Kempings „Žagarkalns” – Raiskums

Maršruta garums: ~ 19 km, maršruts veicams: ~ 2 stundās,ceļa segums: ~ 5% grants, 55% asfalts, 40% meža ceļš

Maršruta pirmajos kilometros, braucot pa šoseju, ceļš iet vairāk kalnup, bet nogriežoties uz Raiskumu, sākas ļoti līdzens ceļš ar kvalitatīvu asfalta segumu, kurš aizved līdz Raiskuma ezeram. Pie ezera sākas jauks meža ceļš, kurš apved apkārt ezeram. Izbraucot ārā no meža, jābrauc pa galveno ceļu, jāturas pa labi līdz nokļūstat līdz tiltiņam, kurš atrodas Raiskuma un Auciema ezeru savienojuma vietā. Tālāk šis ceļš izved uz asfaltētā ceļa, pa kuru jābrauc līdz Raiskuma veikalam. Iepretī Raiskuma veikalam ir norāde „ūdenstilpne”, kurai sekojot nokļūsiet lieliskā peldvietā. Pēc peldes iesakām ceļu turpināt pa ceļu, kurš ved tieši gar ezeru, līdz tas jūs atkal izvedīs uz lielā ceļa.

No lielā ceļa visai drīz ir jānogriežas uz meža celiņa. Pirmie 200 m ir grūti veicami, bet pēc tam kā balva seko lielisks nobrauciens apmēram 3 km garumā.

Kempings „Žagarkalns” – Gaujaslīči

Garums:~ 6 km; Maršruts veicams:~30 min.; Ceļa segums: ~  80% meža ceļš, 20% grants.

Viegls maršruts, kurš ved pa klusu meža ceļu. Pa ceļam iesakām iegriezties tēlnieku Jansonu memoriālajās mājās, kurās ir apskatāms skulptūru dārzs un unikāla, no 18. gs. sākuma saglabājusies medus klēts.

Kempings „Žagarkalns”–Cēsu centrs

Garums:~ 15 km; Veicams:~2 stundās; Ceļa segums:~70% asfalts, 15% meža ceļš, 15% grants.

Maršruts piemērots velotūristiem, kurus interesē Cēsu kultūrvēsturiskais mantojums un pilsētas vide. Maršrutā ir iekļauts Cēsu vēsturiskais centrs, tādējādi ļaujot novērtēt 800 gadus senās pilsētas arhitektūru, parkus un tajos izvietotās skulptūras. No otras puses- sākot no Dzirnavu ielas, pilsētas ainavu nomaina lauku un meža ceļi, ļaujot izbaudīt Gaujas krasta ainavu mežonīgo skaistumu.
Apskates objekti:
Vācu ordeņa Livonijas mestra rezidence, Jaunā pils un pils parks, Maija parks, sv. Jāņa baznīca, Cēsu Izstāžu nams, K. Jansona skulptūra „Cīņa ar kentauru” Maija parkā un
M. Jansona skulptūra „Gadsimtiem ejot” blakus sv.Jāņa baznīcai; K. Jansona memoriālā māja „Siļķes”, kuras pagalmā apskatāma brīvdabas skulptūru ekspozīcija.
Kempings „Žagarkalns”–Rakši- Zvārtas iezis

Garums ~ 19 km, Veicams ~ 3 stundās; Ceļa segums: 10% asfalts, 60% meža ceļš, 30% grants

Relatīvi viegli izbraucams, kopumā lēzena reljefa maršruts ar nelieliem uzkalniņiem. Viegli orientēties, jo visā ceļa garumā ir uzstādītas ceļa norādes ar veicamo km daudzumu. Pēc „Rakšiem” skaists meža ceļš, kurš brīžiem ir nedaudz grūtāk izbraucams .Šis ceļš izved uz ceļa krustojuma, kurš ved uz Zvārtas iezi. Tiem, kuri vēlas pagarināt šo maršrutu vai pat veidot divu dienu maršrutu ar nakšņošanu, iesakām atpakaļceļā no Zvārtas ieža doties uz Kārļiem(5,3 km) un nakšņot viesmīlīgajā un skaiti atjaunotajā „Kārļamuižā”.
Apskates objekti: Zvārtas iezis, lamu un alpaku ferma “Rakšos”
Kempings „Žagarkalns”–Āraiši

Garums~ 18 km; Veicams ~ 2 stundās; Ceļa segums: 50% asfalts, 20% meža ceļš, 30% grants

Viegli izbraucams, lēzena reljefa maršruts. Liela daļa jāveic pa asfaltētu ceļu. Pēc uzbraukšanas uz Pleskavas šosejas, jāseko norādei “Āraišu ezerpils”, kas atrodas ceļa kreisajā pusē. Izmantojiet iespēju atsvaidzināties, izpeldoties Āraišu ezerā! Pēc ezerpils apskates, dodoties tālāk un nobraucot apm. 1 km, gar internātskolu pagriezties pa labi. Šis ceļš jūs aizvedīs uz dzirnavām, kuras atrodas kalna galā. Plašais panorāmiskais skats ir nelielas piepūles vērts! Tālāk no dzirnavām ceļš ved uz leju. Izvēloties celiņu, kurš ved mazliet pa kreisi, drīz vien var nokļūt atpakaļ uz Pleskavas šosejas un tālāk uz Cēsu apvedceļa, savukārt celiņš pa labi jūs aizvedīs uz Āraišu baznīcu.

Apskates objekti: Āraišu ezerpils 9.gs. koka ēku rekonstrukcijas, Āraišu viduslaiku pilsdrupas un baznīca, XIX gs. vidū celtās holandiešu tipa vējdzirnavas.

Nelielam viesu skaitam ir iespēja nakšņot pie Āraišu dzirnavu saimniekiem.

Žagarkalns

Saziņa

kontakti

Informatīvais tālrunis: +371 26266266. E-pasts: info@zagarkalns.lv  

*Visa veida informācija, Skolēnu un Studentu grupu pieteikumi laivošanai

Laivu un plostu noma: +371 26170074  martins@zagarkalns.lv

*Organizētu grupu un brīvdienu grupu pieteikumi. E-pasts: grupas@zagarkalns.lv

Kafejnīca “Žagarkalns” un “Gaujas Grilbārs”: +371 29426705. E-pasts: cafe.zagarkalns@gmail.com

*Saviesīgi pasākumi, banketi un citu veidu ēdināšana

Brīvdienu namiņš ar saunu: +371 27841107

rekvizīti

SIA”Žagarkalns”

Reģ.Nr. 54103040601

“Vimbas”, Drabešu pag., Amatas nov., LV-4140

AS SEB Banka UNLALV2X

n.k. LV73UNLA0050020922340

Tālr. 29275378

Privātuma politika un noteikumi

Vispārēja privātuma politika LEJUPLĀDĒT ŠEIT

Videonovērošanas ar ieraksta saglabāšanu personas datu apstrādes privātuma politika LEJUPLĀDĒT ŠEIT

Privātuma politika slēpošanas trases, nomas punkta un kafejnīcas klientiem LEJUPLĀDĒT ŠEIT

Slēpošanas trases “Žagarkalns” lietošanas līguma noteikumi LEJUPLĀDĒT