fbpx

Žagarkalns

upes maršruti

maršruti uz Gaujas:

Cēsis - Līgatne

(17 km pa upi). 2 km aiz starta vietas Cīrulīšos ūdens tūristu apmetne Kvēpene. Aiz tā Kvēpenes pilskalns ar „pieclatnieka” ozolu. Briedīšu iezis pēc 4,5 km. Upē salas. Apmetņu vieta Teņi. Amatas ieteka. Leimaņu iezis. Ļoti skaistas Ķūķu klintis ar 3 pakāpju krācēm. Pirms Līgatnes pārceltuves Sprinģu iezis. Vienīgā tāda veida Gaujas pārceltuve Līgatnē, kas arī šobrīd vēl darbojas. Galapunkts ir uzreiz aiz pārcēltuves kreisajā krastā.

kajaku laivu noma zagarkalns

Jāņrāmis - Cēsis

9km, īsākais kanoe laivu maršruts 2-3 stundas. Aiz ūdenstūristu apmetnes „Jāņrāmis” neliela krācīte, tilts. Pēc 4 km skaistākās Gaujas klintis – Ērgļu klintis kreisajā krastā ar kājnieku taku. Vaidavas ietece labajā krastā, bij Pielēkšu pārceltuve, ūdens tūristu apmetnes „Lenči – Lenčupe”, Cēsu tilts. Aiz tilta 500 m Cīrulīšu pludmale ar telšu kempingu, volejbolu laukumiem, dušām un pirti. Iespējama ekskursija uz Cēsīm velosipēdu noma utt. Cīrulīšu klintis, dabas takas, avotu ezeriņš, „Žagarkalns”. Vienas laivas īre, aprīkojums, laivu un cilvēku transports turp un atpakaļ.

Jāņrāmis - Līgatne

1.diena. Aiz ūdenstūristu apmetnes „Jāņrāmis” neliela krācīte, tilts. Pēc 4 km skaistākās Gaujas klintis – Ērgļu klintis kreisajā krastā ar kājnieku taku. Vaidavas ietece labajā krastā, bij. Pielēkšu pārceltuve, ūdens tūristu apmetnes „Lenči – Lenčupe”, Cēsu tilts. Aiz tilta 500 m Cīrulīšu pludmale ar telšu kempingu, volejbolu laukumiem, dušām un pirti.Nakšņošana. Iespējama ekskursija uz Cēsīm velosipēdu noma utt. Cīrulīšu klintis, dabas takas, avotu ezeriņš, „Žagarkalns”. 2. diena CĪRULĪŠI-LĪGATNE Pēc 2 km ūdens tūristu apmetne Kvēpene. Aiz tā Kvēpenes pilskalns ar „pieclatnieka” ozolu. Briedīšu iezis pēc 4,5 km. Upē salas. Apmetņu vieta Teņi. Amatas ieteka. Leimaņu iezis. Ļoti skaistas Ķūķu klintis ar 3 pakāpju krācēm. Pirms Līgatnes pārceltuves Sprinģu iezis. Vienīgā darbojošamies Gaujas pārceltuve Līgatnē.

Cesis - Sigulda kanoe laivas

Cēsis - Sigulda

Starta vieta mūsu kempingā - laivu bāzē Cīrulīšos. Pēc 2 km ūdens tūristu apmetne Kvēpene. Aiz tā Kvēpenes pilskalns ar „pieclatnieka” ozolu. Briedīšu iezis pēc 4,5 km. Upē salas. Apmetņu vieta Teņi. Amatas ieteka. Leimaņu iezis. Ļoti skaistas Ķūķu klintis ar 3 pakāpju krācēm. Pirms Līgatnes pārceltuves Sprinģu iezis. Vienīgā darbojošamies Gaujas pārceltuve Līgatnē.Nakšņošana pirms pārceltuves 'Skaļupēs'. LĪGATNE - SIGULDA 20 km. Brauciens ar plostu - 1 dienu. Posms samērā mierīgs, tuvojoties Siguldai, straume kļūst pavisam lēna. Pa ceļam kreisajā krastā Jumpravas iezis, ūdenstūristu apmetne “Katrīna”, labajā Katrīnas iezis. Kreisajā krastā Līgatnes dabas parks - 1,5 st. ekskursija. Pēc 2km Gūdu klintis (labajā krastā). Tālāk ūdenstūristu apmetne “Paslavas”, Launagu iezis. Posmā vēl 3 ūdenstūristu apmetnes — “Brasla”, “Bērzi” un “Vējupīte”. Nakšņošana ieteicama 'Bērzos'. Tuvojoties Siguldai, labajā krastā redzama Turaidas pils.

Valmiera - Cēsis

36.5 km, 2 dienas ar kanoe laivu, nesteidzoties un apstājoties. Posmā airēšanas slaloma bāze uzpes kreisajā krastā. Sarežģīta krāce. Abos krastos pilsēta. Pilsētas teritorijā pavisam 4 tilti. Upe aiz airēšanas bāzes taisna, lēna 2 km aiz pēdējā tilta sākas Gaujas nacionālais parks. Ūdenstūristu apmetnes “Vītoli” un “Sapa”. 3 km aiz Sapas ieleja kļūs dziļāka, sākas Gaujas senleja. Kreisajā krastā Liepas iezis, pēc 2 km labajā krastā Sietiņiezis – vienas no skaistākajām Gaujas klintīm. 1 km no Sietiņieža ūdestūristu apmetne Grīviņi, kreisajā krastā Grīviņu klintis. Pēc 2 km kreisajā krastā Līču-Laņģu klintis (100 m no krasta). Ūdenstūristu apmetne „Rauna” kreisajā krastā, arī Raunas upes ieteka. Pēc 4 km Kazu iezis labajā krastā. Upe ar lieliem līkumiem, krastos smilšakmens atsegumi. Ļoti gleznains un skaists maršruts ar mierīgu, klusu upi.

Sigulda - Murjāņi gumijas laivas

Sigulda - Murjāņu tilts

20km. Ar kanoe laivu 4-5 st. Pa ceļam labajā krastā Velna ala, Lielais akmens, ūdenstūristu apmetne”Lielais akmens”. Kreisajā krastā Lorupes ieteka. Straume lēna, salas, daudz smilšu sēres.

Streņči - Valmiera

20 km, 1 diena ar kanoe laivu. Klasisks Gaujas maršruts. Upe plata, daudz peldvietu. Posmā 6 Strenču krāces. Spēcīgākā pie Krāčupes ietekas. Tālāk upe mierīga. 3 km pirms Valmieras ievērojami smilšu sēkļi. Pirms Valmieras Stāvie krasti upes labajā krastā. Neliela krācīte aiz „Stāviem krastiem”

Vireši - Aņņi

49 km, brauciens ar kanoe laivu raiti airējot 1,5 dienas (ar apstāšanos un nesteidzoties – 2 pilnas dienas). Posmā no Virešiem līdz Gaujienai ( apm.4-5 st.) upe pasekla un akmeņaina, krastos nelielas klintis, labas zvejas vietas pie krācītēm ,daba pirmatnēja. Gaujienā , netālu no upes ir veikals. Pēc apm. 4 st labajā krastā Igaunijas republika. Lai izkāptu labajā krastā un nakšņotu, vajadzīga atļauja un līdzi jāņem LR pilsoņa pase. Krastā mežonīgas, skaistas pļavas un meži. Smilšu sēres, labas peldvietas un nakšņošanas vietas. Upe ļoti skaista un pirmatnēji dabiska. Daudz putnu un savvaļas zvēri. Labas zvejas vietas, dziļākajās bedrēs, pacerēs un atstraumēs. Krastos praktiski nav māju. Jārēķinās, ka posmā no Gaujienas līdz Aņņu tiltam beigt braucienu un piebraukt ar transportu pie upes, lai aizvestu laivas un cilvēkus ir ļoti sarežģīti. Ļoti skaists maršruts, piemērots tiem, kas meklē klusumu un nedaudz mežonīgāku dabu un kam patīk spiningot.

Aņņi - Spicrāmis

20 km, 5 stundas ar kanoe laivu vai 1 diena ļoti lēns brauciens. Upes tecējums lēns, apkārt meži, gultnē gara sala. Daudz ūdens putnu, labas zvejas vietas. Mežos daudz ogu un sēņu.

plostu braucieni pa gauju

Līgatne - Sigulda

38 km. Brauciens ar kanoe laivu ilgst 8-10 st. Posms samērā mierīgs, tuvojoties Siguldai, straume kļūst pavisam lēna. Pa ceļam kreisajā krastā Jumpravas iezis,ūdenstūristu apmetne “Katrīna”, labajā Katrīnas iezis. Kreisajā krastā Līgatnes dabas parks - 1,5 st.ekskursija. Pēc 2km Gūdu klintis (labajā krastā). Tālāk ūdenstūristu apmetne “Paslavas”, Launagu iezis. Posmā vēl 3 ūdenstūristu apmetnes — “Brasla”, “Bērzi” un “Vējupīte”. Tuvojoties Siguldai, labajā krastā redzama Turaidas pils.

Spicrāmis - Streņči

18 km, 6 stundas ar kanoe laivu, jo straume ir ļoti lēna. Krastos priežu mežs, pie Vijas ieteces iezis kreisajā malā. Kluss posms ar tipiskiem Gaujas krastiem bez sevišķiem pārsteigumiem.

maršruti uz upes salaca:

Mazsalaca - Staicele

40km. Ar kanoe laivām brauciens lēni airējot, bez steigas un ar apstāšanos skaistākajās vietās var būt nepilnas 2 dienas. Mūsuprāt, viens no skaistākajiem upju tūrisma posmiem Latvijā. Upe gleznaina, sevišķi Mazsalacas Dabas parks ar alām, klintīm. Parkā daudz apskates objektu. Straume kļūst straujāka, daudz stāvkrastu, straujteču, bet var atrast klusas, tīras peldvietas. Laba atpūtas vieta “EŽI” upes labajā krastā. Pirms Vīķiem paliela krāce. Aiz Vīķiem straume lēnāka, upe ar lieliem līkumiem. Posmā labas zivju vietas krācītēs. Bijušās papīrfabrikas aizsprostu pie pašas Staiceles var pārbraukt, taču jāievēro visi drošības noteikumi, mantas labāk no laivām izkraut un pārnest ar rokām.

Staicele - Salacgrīva

45km. Šis posms arī būtu piemērots nesteidzīgam, divu dienu braucienam ar kanoe laivām. Upes krasti stāvi, smilšakmens atsegumi, straume kļūst ātrāka, sākas straujteces. Laba atpūtas vieta “MAČKALNI”. Tālāk upe kļūst vēl straujāka, daudz mazu krācīšu un saliņu. Aiz Mērniekiem daudz klinšu un krāču. Skaistākās ir Sarkanās klintis - 500m garas. Aiz Vecsalacas upē nēģu tači - apgrūtināta braukšana.

laivu noma kanoe salaca

Vecate - Mazsalaca

12km. Ar kanoe laivu 3-4 st. Upes platums neliels, straume lēna. Posms ļoti mierīgs un kluss. Krastos pļavas, tīrumi. Labs posms iesācējiem, lai apgūtu airēšanas iemaņas. Labas zivju vietas. Mazsalacā veikals netālu no upes.

Žagarkalns

Saziņa

kontakti

Informatīvais tālrunis: +371 26266266. E-pasts: info@zagarkalns.lv  

*Visa veida informācija, Skolēnu un Studentu grupu pieteikumi laivošanai

Laivu un plostu noma: +371 26170074  martins@zagarkalns.lv

*Organizētu grupu un brīvdienu grupu pieteikumi. E-pasts: grupas@zagarkalns.lv

Kafejnīca “Žagarkalns” un “Gaujas Grilbārs”: +371 29426705. E-pasts: cafe.zagarkalns@gmail.com

*Saviesīgi pasākumi, banketi un citu veidu ēdināšana

Brīvdienu namiņš ar saunu: +371 27841107

rekvizīti

SIA”Žagarkalns”

Reģ.Nr. 54103040601

“Vimbas”, Drabešu pag., Amatas nov., LV-4140

AS SEB Banka UNLALV2X

n.k. LV73UNLA0050020922340

Tālr. 29275378

Privātuma politika un noteikumi

Vispārēja privātuma politika LEJUPLĀDĒT ŠEIT

Videonovērošanas ar ieraksta saglabāšanu personas datu apstrādes privātuma politika LEJUPLĀDĒT ŠEIT

Privātuma politika slēpošanas trases, nomas punkta un kafejnīcas klientiem LEJUPLĀDĒT ŠEIT

Slēpošanas trases “Žagarkalns” lietošanas līguma noteikumi LEJUPLĀDĒT

vērts ieskatīties